BIP Logo

Biuletyn Informacji Publicznej Drawieński Park Narodowy

Relacja

We wrześniu został zakończony cykl zaplanowanych na rok 2011 zarybień rzek
i jezior Drawieńskiego Parku Narodowego.
Do czterech jezior Parku ( Ostrowite, Sitno Jamno i Płociczno) wpuszczono łącznie 350 tys. szt. narybku letniego szczupaka o wadze średniej 1 szt. ponad 0, 6g. Ryby pochodziły od tarlaków z jezior DPN.
Drawa została zasilona następującym materiałem zarybieniowym: pstrąg potokowy w ilości 45 tys. szt., lipień 10 tys. szt. brzana 2600 szt.
Płociczną zarybiono pstrągiem potokowym w ilości 20 tys. szt., lipieniem 5 tys. szt., brzaną 1400 szt. i łososiem ( narybek letni) 50 tys. szt.
Ryby docierały w miejsca zarybień transportem samochodowym w plastikowych workach wypełnionych do połowy wodą i napompowanych tlenem. Zarybianie odbywało się przez rozprowadzenie materiału w toni akwenu, na jeziorach i rzece Drawie przy użyciu łodzi rybackiej, a na Płocicznej podczas brodzenia w korycie rzeki. W kilku przypadkach trzeba było aklimatyzować ryby wymieniając wodę, gdyż różnica temperatur między rzeką, a wodą w transporcie przekraczała 3°C. Ryby małymi partiami rozprowadzane były na przewidzianych do zarybień miejscach. Wszystkie dotarły do wody w doskonałej kondycji i nie zanotowano żadnych strat.Opublikował: Marcin Bielatko
Publikacja dnia: 18.10.2011
Podpisał: Marcin Bielatko
Dokument z dnia: 18.10.2011
Dokument oglądany razy: 2 632